
Фільтр пом'якшення води Canature SC16H-1017 - 26 138 грн
Що таке жорсткість води і навіщо її знижувати?
Жорсткість води обумовлена наявністю в ній іонів кальцію (Ca2+), магнію (Mg2+), заліза (Fe2+), марганцю (Mn2+) і ін. Але загальний вміст в природних водах іонів саме кальцію і магнію в рази перевищує вміст всіх інших речовин. Тому під терміном «жорсткість» розуміють сумарну кількість іонів кальцію і магнію. Основною причиною пом’якшення води є утворення накипу на нагрівальних приладах, яка веде до постійного зниження ККД таких приладів аж до виходу їх з ладу. Крім того, будь-яка господиня вам скаже, що через жорстку воду на змішувачах та інших сантехнічних приладах постійно утворюється наліт, який досить складно видаляти.
Для визначення жорсткості води в різних країнах і лабораторіях вибирають різні системи числення. В Україні жорсткість води найчастіше вимірюють в ммоль/л або мг-екв/л.
Таблиця переведення значень загальної жорсткості:
- 1 гран/галон (gpg) = 0,36 мг-екв/л = 1 DH (німецьких градусів)
- 1 ммоль/л = 2 мг-екв/л
- 1 мг-екв/л = 50 мг/л CaCO3 = 2,8 DH (німецьких градусів)
- 1 мг-екв/л = 5 °F (французьких градусів)
- 1 мг-екв/л = 3,51 °Сlark (англійських градусів)
Як знижується жорсткість в фільтрі?
Жорстокість води можна знизити декількома методами. В даному випадку, за допомогою іонного обміну. У фільтр засипається фільтруючий матеріал, в системах очищення води це, сильнокислотний катионит . Внаслідок проходження жерсткої води крізь шар катіоніту іони кальцію і магнію заміщуються іонами натрію, який нешкідливий як для людини, так і для обладнання. Але фільтруючий матеріал не може вічно проводити іонний обмін у нього є певний ресурс (ємність). Ресурс такого фільтра залежить, в першу чергу, від жорсткості води і від кількості фільтруючого матеріалу, іншими словами, від розміру самого корпуса фільтра.
Регенерація.
Для відновлення властивостей катіоніту використовують сіль NaCl. Внаслідок проходження сольового розчину крізь шар фільтруючого матеріали відбувається зворотний процес і іони натрію стають на свої місця, а іони кальцію, магнію та інших забруднень змиваються в дренаж. Частота таких відновлювальних заходів називається «періодом між регенерації». Чим більше жорсткість тим частіше треба проводити регенерацію системи. Тому при виборі пом’якшувача потрібно оперувати не тільки його продуктивністю, а й періодом між регенераціями.
Максимально допустимі параметри вихідної води:
- Жорсткість води, мг-екв/л – 15,0
- Вмісту заліза, мг/л – 0,3
- Необхідний рівень очищення від механічних домішок, мкм – 50
Технічні характеристики:
- Продуктивність – до 1,02 м3/год
- Обсяг матеріалу – 12,5 л
- Витрата солі на регенерацію – 2,0 кг
- Витрата води на регенерацію – 0,06 м3
- Підключення – 1″ або 3/4″
- Розмір – (ГхШхВ) – 485x342x584 мм